pátek 29. května 2009

Hodnocení akce – Souboj s vodou 2009

Tak jako každý rok na konci května uspořádal klub LOGICI Tábor v plaveckém bazéně akci Souboj s vodou. Po nezbytné registraci závodníků a převlečení do plavek a symbolickém osprchování jsme na to hned skočili.
...Nejprve nás zaskočilo, že půlka bazénu je obsazena asi třemi závodníky, ale naštěstí přiznali, že to nejsou jejich dráhy a tak jsme je okamžitě obsadili my a už na ně nikoho nepustili. Závodníci brzy pochopili, že tam bude nebezpečno a tak také raději odešli. Půlku bazénu jsme ještě nikdy neměli. Děti jsme rozdělili do dvou družstev podle výšky a v tom přišla další posila v osobě Honzy Matouška a tak se družstva hned přetvořila. Počmárali jsme děti a začala první soutěž - štafeta na 50 m. I když u některých plavců to vypadalo na první fázi topení, nakonec si alespoň jedno kolo doplavali všichni a celkem za 10 minut uplavala družstva 7 a 8 dvojbazénů.

Před přestávkou jsme si zahráli na špionážní službu, která měla za úkol přes moře přepravit tajné vzkazy zpravodajské centrále. Aby při zadržení nepřítelem na moři nemohli být zprávy vyzrazeny, museli se je rozvědčíci naučit na zpamět.
Úkolem každého jednotlivce bylo na druhou stranu bazénu během 15 minut doručit deset citátů o přátelství, aniž by se změnil jejich význam. Za to byl jeden bod. Pokud byl citát doslova, byl za dva body, což se také většíně povedlo. LOGICI se úkolu zkrátka zhostili opět nad očekávání dobře, plavali nadoraz.

Nabídli jsme členům akci zkrátit na hodinu a půl, aby nás JHŠ pochválil za finanční úsporu, ale to bylo jednomyslně zamítnuto a tak se pokračovalo dál.
Po přestávce každý závodník předvedl svůj skok tentokrát jednočlenné porotě a poslední disciplína umožnila sportovcům dozískat neomezený počet bodů za lovení pokladu, čehož také řádně využili.

Po opuštění bazénu následovalo vyhodnocení a odměnění. Rozdávaly se stringy (klubová měna táborských LOGIKů), které bylo možné v neděli na Dni dětí na Pintovce proměnit v nejrůznější odměny. Na bramborovou medaili s 35 body dosáhl Honza Čekal a neuvěřitelnou vyváženost podaných výkonů dokazuje fakt, že zlato a 10 stringů dostali hned tři borci: Vojta Hajíček, Vlasta Svatek a Honza Matoušek - všichni po 38 bodech. Celkem jsme rozdali 61 stringů a také jsme Tomášovi Truskovi slavnostně předali šek na hru Krystaly. Také jsme Honzu pasovali za člena, více o tom ví Denis. Závěrem velké poděkování pracovníkům bazénu, že nás nechali se pořádně vyřádit a také Denisovi a Pavlovi Jelínkovi za pomoc s organizací. Poděkovat nesmíme zapomenout poděkovat ani České spořitelně, která umožnila tuto akci uskutečnit personálním zabezpečením.

Celá akce pořádaná v rámci konce školního roku byla pro všechny členy zdarma. Pokud máte také zájem se zapojit do naší činnosti, přihlaste se na e-mailu info (zavináč) logici.net.

Zprávu vytvořil Tomáš Vox Novotný, za což mu děkujeme.

Žádné komentáře:

Okomentovat