neděle 24. května 2009

Víkendy na kolech 2009/I

Na startu...Toto sobotu proběhla tradiční akce Víkendy na kolech. Sešli jsme se jako obvykle na Náměstí Mikuláše z Husi v neobvykle pozdních 9.30 hodin. Vždy dochvilný Denis se dokonce dostavil až o 15 minut později. Akce se ještě mimo gestora JHŠ zúčastnili Tonda a Martin, čímž nás bylo celkem čtyři. Vyjeli jsme těsně před desátou poté, co si Martin udělal test z pravidel silničního provozu a bylo mu zkontrolováno kolo (kvůli účasti na Cyklu) a proběhlo tradiční pumpování gestorova kola.

Vyrazili jsme směrem na letiště u Všechova, kde zrovna probíhalo mistrovství světa leteckých modelářů, kterým jsme pomalu projeli a pokračovali na Balkovu Lhotu a přes Radkov do Nového Kostelce. Zde jsme po vyšlapání kopce udělali krátkou přestávku spojenou s vyhlídkou do kraje, klikováním a detailním popisem budoucí trasy, který ovšem nesedl do úrodné půdy a Denis při následném sjezdu neodbočil na Borotín, alébrž pokračoval zpět směrem na Chotoviny. Protože jsme nechtěli nutit Tondu znovu šlapat do kopce, operativně jsme změnili trasu a jeli přímo do Chotovin.

V Chotovinách jsme se vyšplhali až na kopec k místní kapli, která je dominantou celého okolí. Po tradičním osvěžení se v Cukrárně u Moniky, které bylo jako každý rok výtečné jsme se jízdou víceméně stále s kopce přesunuli do Čekanic a premiérovou jízdou po novém mostě přes nádraží zpět do centra. Zpátky na náměstí jsme byli po dvou hodinách čistého času jízdy a 30 najetých kilometrech okolo půl třetí.
Počasí bylo výborné, jak je vidět na fotkách. Příští Víkendy na kolech se konají 13. až 14. června 2009. Přihlášky u gestora akce Honzy JHŠ Šedivého (jhs zavináč logici.net) - podrobnosti na webu.

JHŠ (gestor akce)Žádné komentáře:

Okomentovat