středa 30. listopadu 2011

Duchové!

Mohlo by se zdát, že nás dneska čeká nějaké představení nebo strašidelná noc. Ne, ani o jedno nejde. Paulí se chytl prostě jen vedení. Přinesl foťák, osvětlil nám přibližně, co se bude dít a šlo se na věc. Malování světlem a vícenásobná expozice. Co to je? Kdy se dá použít? To nám radši začal ihned vysvětlovat, protože na nás viděl jasné nepochopení.

Nejvhodnější čas je za šera, těsně po západu slunce. Potřebujemek tomu pomalejší čas závěrky (cca 30 vteřin) a s tím souvisí i použití stativu. Další důležitou věcí, vysvětloval dál Paulí, je externí blesk, který jednoduše vytáhneš z patice a uvedeš ho do manuálního režimu. V neposlední řadě pak můžeme použít buď časovou nebo dálkovou spoušť. Bacha, nesmíme rozkmitat fotoaparát.

Návod postupu byl tedy jednoduchý, nastavili jsme si foťák a připravili si k němu blesk. Hned, jak jsme zmáčkli blesk, jsme vyrazili. Ještě jsme byli upozorněni, že je důležité abychom se během přecházení zaběrem pořád pohybovali. Potom stačilo už jen osvítit místa, která jsme chtěli aby vynikla. Dobrá vzdálenost nasvícení je prý 1, 5 metru.

A tak jsme běhali, skákali, tancovali, prali se, lezli si na záda. Nechávali jsme za sebou duchy, nebyli rozmazaní a ani to nebylo počítačově upraveno. Vypadalo to hezky. Jestli se na nás někdo díval, tak si musel říkat, že jsme se zbláznili.

Teď přišlo na řadu malování světlem. Princip je téměř stejný, potřebujeme tmu, fotoaparát a nějakou věc, od které se bude odrážet světlo. Pak už opět stačí nasvítit daný předmět a po určitou dobu s ním hýbat. Výsledky se dostavují. Opět to nevypadá zle.

Nám se to líbilo. Paulí nám tím ukázal něco nového, zábavného, vytáhl třeba Denyho od webu, Hanzeeho od přemýšlení nad logy. A o tom naše kreativita je!


Žádné komentáře:

Okomentovat